Youtube kanalı için isim önerisi

Youtube kanalı için isim önerisi ve doğru Youtube kanal ismini bulmak için konuşmadan önce Youtube kanalınızı büyütmek için Youtube abone arttırma yolları hakkındaki 5 yanlış ile beraber İyi bir Youtube kanalı ve İyi bir Youtuber olmak için yapılması gerekenler adlı yazılarımızı okumanızı tavsiye ederim.

Youtube kanalı için etkili bir isim nasıl seçilir?

Yeni bir YouTube kanalı açmaya karar verdin, heyecanlısın ve yapılabilecek her şey gelecek izlenmeler hatta bu sebeple Youtube’dan para kazanmak falan ne kadar heyecan verici değil mi? Aklına gelen birçok video fikirleri.. Yalnız Youtube’da kanal açma konusunda karar verdikten sonraki ilk adım tabi ki kanalın ismini bulup oluşturmak olacak. Kullanıcıların birçoğu maalesef Youtube kanalına isim ararken şu mantıkta oluyorlar : “Ne var ki bunda sadece nickname yazıp bitiricem zaten kolay bir şey!”.

“Ne yazık ki” YouTube’da milyarlarca kullanıcı var ve bu kullanıcıların birçoğunda da birden fazla kanal var. Üzerine düşüp vaktinizi verdiğin, kafa yorduğun o mükemmel kullanıcı adının önceden alınmış olduğunu görmek ne kadar harika bir his değil mi?

Olsun, üzülme.. Şimdi derin bir nefes al, zihnini boşalt ve ipuçlarını takip et.

Youtube kanalı isim önerisi 1. adım: # Bilgisayardan uzaklaş

Panik, hayal kırıklığı, kafa karışıklığı.. Kanalın ismi ne olacak, ne olmalı diye diye bitiriyorsun kendini belkide.. Hatta hevesini kırdığı için “başlamadan vazgeçsem mi acaba” diye düşünebilirsin, sakın ha.. Kanala isim seçme işini rastgele yapıp bir süre sonra pişman olmaktansa bilgisayardan biraz uzaklaşıp zihnini dinlendirmek iyi gelecektir.. İlham otomatik olarak gelmese de rahat düşünürken pişman olmayacağınız kararlar vermek için acele etmemek gerçekten önemli.

Youtube kanalı isim önerisi 2. adım: # Sizi “siz” yapan şeyleri yazın

Bilgisayarınızda veya akıllı telefonunuzda not defterini açın ve sizin kim olduğunuzu gösteren bir maddeler yazmaya başlayın. Zevk alarak yaptığınız ve bu sevgiyi anlatan kelimeleri yazın. Sizi diğerlerinden ayıran şeyleri veya en çekici özelliklerinizi tanımlayın.

Youtube kanalı isim önerisi 3. adım: # Taslak isimler oluşturun

Potansiyel kullanıcı isimleri oluşturun belki ortaya çok eğlenceleri şeyler de çıkar kim bilebilir..Yalnız önce o at gözlüklerini çıkar! Klasik, kalıplaşmış isimlerden uzak dur!

Kullanıcı adınızı kısa ve / veya mükemmel hale getirme konusunda endişelenmeyin. Büyük bir liste oluşturduktan sonra en sevdiğiniz onluyu seçin, sonra bu listeyi beşe kadar aşağıya, sonrasında ise aklınıza en çok yatan üçlüye kadar indirin.

Peki bu ne demek? Listenizi oluştururken başkalarının heceleyemediği veya telaffuz edemediği, söylerken zorlandığı kelimeleri kullanmayın çünkü bu akılda kalınabilirliği büyük ölçüde etkiler.

Youtube kanalı isim önerisi 4. adım: # Anlaşılır bir isim seçmek

Mesela şöyle bir ismi kimse hatırlamayacak “MAHMUTOYUNDAFOREVER2017TAYFA” veya “xxMAHMUTGAMINGxx – BELA”.  Mümkün olan en az kelime ile mümkün olanın en fazlasını söylemeye çalışın. Buraya dikkat! Bir eş anlamlılar listesi kullanın ve aklınıza daha önce gelmiş olan kelimeleri, daha başka bir yolla nasıl ifade edebilirim sorusunun cevabını bulmaya çalışın.

Youtube kanalı için akılda kalıcı isim oluşturmak için;

*Aliterasyon kullanabilirsiniz.
Aliterasyon nedir,  Aliterasyon anlamı nedir? Aliterasyon edebi sanat türüdür. Şiir ya da düz yazıda bir uyum yaratmak amacıyla,aynı sesin veya hecenin tekrarlanmasına aliterasyon denir.[1] Örneğin;  Seherlerde seyre koyuldum semayı, deryayı. Tevfik Fikret
*Kafiye
*Adınızın anlamı
*Bazı kelimeleri / harfleri büyük harfle yazmak etkili olacaktır.

Youtube kanalı isim önerisi 5. adım: # Tv kanalı

Günümüzde Youtube’a giren kullanıcı sayısı her geçen gün büyük bir süratle artmaktadır çünkü insanlar artık televizyon yerine Youtube’u tercih etmiş bulunuyorlar. Bu sebeple belirlenen kanal ismi sonuna “TV” koymak etkili olacaktır.

Youtube kanalı isim önerisi 6. adım: # Akılda kalıcılık

Beş harfli bir kanal adı, kanalı yeterince açıklayamasa da hatırlamak kolaydır! Hiç kimsede olamayacağını düşündüğünüz size özel bir takma adınız varsa bunu kullanın! Ayrıca kısa,eğlenceli ve komik isimler de akılda kalıcılık için önemlidir. Örneğin; mumbar dolması yemek videosuyla viral hale gelen Işıklı Tosun Baba.

Youtube kanalı isim önerisi 7. adım: # Sayı kullanmayın

Karmaşık, kötü bir kanal adı seçtiğinizi ve arkadaşlarınıza veya başka birisine kanalınızın adını söylerken utandığınızı düşünün.. Ne kadar kötü değil mi? İşte Youtube kanalı isim bulmakonusundaki en büyük tavsiye:”Başkasına söylemekten utanacak bir kanal ismi seçmeyin!”. Kim şunu bir başkasına utanmadan söyleyebilir ki: “Okuldan veya işten eve gelince xXHüsam35GBrosXx’ı izliyorum!”. Ola ki adınızın daha önce alındığını fark ederseniz, kanal ismine herhangi bir sembol veya sayı ekleyerek bunu telafi etmeye çalışmayın.

Youtube kanalı isim önerisi 8. adım: # Esnek olun

Youtube kanalınızda tam olarak ne tarz bir içerik üretmek istediğinizi bilmiyorsanız çok spesifik olmayın. Kanal değişen videolardan oluşacaksa, daha genel ve kapsamlı bir isim seçmeye çalışın.

 

 

Leave a Reply

nineteen + fourteen =